روش‌های پرینت سه بعدی SLS و SLA ظرفیت تولید اشیا با کیفیت قابل قیاس با تزریق پلاستیک دارند. اما در چه مرحله‌ای این روش به قدری سودآور می‌شود که در فرآیندهای تولیدی مرسوم، پرینت سه بعدی تبدیل به متد ترجیحی شود؟

جواب کوتاه به این سوال این است: سفارشی‌سازی انبوه. متدهای SLS و SLA هر دو به تولیدکنندگان توانایی تولید چندین محصول نهایی کاملا منحصربفرد در نوع خود و پروتوتایپ‌های کاربردی در یک تک-حجم ساخت را می‌دهد

کمپانی 3D Systems که یکی از ارائه دهندگان اصلی OEM پرینتر سه بعدی با سه دهه تجربه در این صنعت است، به خوبی برای کمک به کسب و کارها جهت رسیدن به این اهداف تجهیز شده است. از طریق 3D Systems On Demand تولیدکنندگان می‌توانند به تولید انبوه سفارشی بدون درگیر شدن با ماشین‌کاری، آموزش مجدد نیروی انسانی و پس-پردازش دست پیدا کنند.

دودکش ساخته شده به روش SLS توسط 3D Systems On Demand | عکس از 3D Systems
دودکش ساخته شده به روش SLS توسط 3D Systems On Demand | عکس از 3D Systems

در خصوص جزئیات مربوط به ارتقای متد SLS جهت نائل آمدن به این اهداف، این شرکت یک شفاف-نامه رایگان را منتشر کرده که با عنوان The New World of Thermoplastic Manufacturing قابل دانلود است.

قوانین و اصول پرینت سه بعدی SLS چیستند؟

پرینت سه بعدی اولین انتخاب ممکن هنگام مواجه شدن با الزام پیچیدگی طراحی، قطعات سفارشی و تکرر زیاد طراحی می‌باشد. روش SLS مخصوصاً میزان آزادی بیشتری در طراحی را هنگامی که نیاز به ساختارهای ساپورتی وجود دارد، به متقاضی ارائه می‌دهد. تو در تویی(nesting) قطعات نیز از طریق روش SLS قابل انجام است و باعث می‌شود از کل حجم ساخت هنگام پرینت استفاده شود. اما چند اصل اساسی نیز برای در نظر گرفتن وجود دارد. طراحی برای SLS یکی از بحث‌های اساسی موجود در The New World of Thermoplastic Manufacturing است.

یک موضوع دیگر با جزئیات فراوان در این شفاف-نامه مربوط به متریال SLS است. 3D Systems به عنوان یک تولیدکننده‌ی مواد اولیه‌ی ماشین‌های خود، اطمینان از کیفیت تمامی قطعات ساخته شده در لحظه‌ی تقاضا(On demand) و انتخاب از بین گستره‌ی بزرگی از آپشن‌ها در دستور کار این شرکت قرار دارد. هنگام کار با ترموپلاستیک‌ها، پرینت سه بعدی SLS می‌تواند برای ایجاد سختی و انعطاف در قطعات، قطعاتی که به دمای بالا مقاوم است و آنهایی که برای تماس غذایی یا کاربرد پزشکی ساخته می‎شوند، به کار گرفته شود. DuraForm® EX یک متریال از 3D Systems است که حداکثر قدرت ضربه‌ی پلی‌پروپیلن(PP) در تزریق پلاستیک را هم کنار می‌زند.

پرینت سه بعدی گیره با متریال DuraForm ProX EX BLK | عکس از 3D Systems
پرینت سه بعدی گیره با متریال DuraForm ProX EX BLK | عکس از 3D Systems

چرا 3D Systems On Demand؟

3D Systems On Demand یک سرویس ساخت برای روش‌های تولید مرسوم در کنار پرینت سه بعدی است. این شرکت با داشتن تیمی از مهندسان ساخت مجرب به یاری مشتریان برای یافتن اینکه کدام روش ساخت و کدام متریال برای اهداف آنها مناسب است، آمده است. در کنار این موارد مشاوره طراحی نیز صورت می‌پذیرد.

پرینت سه بعدی در 3D Systems با ماشین‌هایی که ظرفیت تولید قطعات که اندازه‌ای تا 1500 میلی‌متر بصورت یک تک-قطعه دارند، مجهز شده است. با دارا بودن 9 پایگاه در سراسر اروپا، استرالیا و آمریکا، تولید برای مشتریان به فرآِیندی محلی تبدیل شده است و قطعات طی حداکثر 24 ساعت به متقاضیان می‌رسد. گستره‌ی بزرگی از متریال‌های اختصاصی در دسترس است که کیفیت قطعه را تضمین کرده و همچنین چندین انتخاب برای پرداخت‌های نهایی ثانویه وجود دارد.

یک دیدگاه

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید