شرکت توربین‌­های گازی زیمنس در شهر Finspång سوئد، در همکاری با یک شرکت سوئدی قصد دارند فرآیند ساخت افزودنی فلزات را صنعتی سازی کنند.

 در این راستا، زیمنس و شرکت نرم‌­افزاری Interspectral  در حال توسعه‌ی یک نرم­‌افزار به نام AM Explore برای این حوزه هستند.

آقای آندرس گریچن سرپرست مرکز ساخت افزودنی زیمنس درباره این نر‌م­افزار می‌گوید:

این نرم‌­افزار برای بهبود و صنعتی سازی نهایی فرآیندهایی که نیاز به بهره­ گیری از آن­ها دارید، کاوش کرده و در به دست آوردن درک صحیحی از میزان زیادی اطلاعات ناهمگن و همچنین افزایش دامنه دانش در این حوزه، کمک‌­های فراوانی به کاربران خود خواهد کرد.

ایشان همچنین می‌­گویند که:

امروزه نیاز به ابزاری برای ایجاد بینشی صحیح از دانش‌­های جدید به خوبی حس می‌­شود.

زیمنس همچنین از پرینترهای سه بعدی برای نمونه سازی سریع، تولید و تعمیر اجزای توربین­‌های صنعتی خود استفاده می‌­کند که این امر باعث صرفه‌­جویی در هزینه‌­ها، زمان و منابع می­‌شود. علاوه بر این استفاده از پرینترهای سه بعدی محدودیت­‌های موجود در فرآیندهای سنتی را از بین برده است. با این وجود این شرکت معتقد است که هنوز موانع زیادی در مسیر صنعتی سازی کامل و بلوغ روش­های ساخت افزودنی فلزات  وجود دارد.

ابزاری برای توانمندسازی مهندسین در جهت دستیابی به بینشی صحیح از ساخت افزایشی

کار بر روی AM Explore در سال 2017 تحت عنوان پروژه تحقیق و توسعه شرکت زیمنس شروع شده است و هم اکنون در حال گذار به محصولی در حال توسعه می‌باشد.

Interspectral معتقد است ابزار نمایش دهنده سه‌­بعدی می­‌تواند مهندسان را به سادگی به درک صحیحی از فرآیند پرینت سه بعدی برساند. به این وسیله آن­ها می‌توانند چالش­‌های پیش رو را بررسی و راه­ حل­‌های آن­ها را بیابند.

توماس ریدل موسس شرکت Interspectral می‌­گوبید:

بر اساس این تکنولوژی می‌­توانیم به کمک ابزارهای بصری رویکرد تعاملی برای بررسی طرح داشته باشیم. با استفاده از AM Explore زیمنس، ما می­‌توانیم یادگیری بیشتری از اطلاعات گردآوری شده به دست بیاوریم و همچنین با افزایش دامنه اطلاعات آزمون و خطای کمتری در عمل داشته باشیم.

با کمک AM Explore امکان مشاهده اطلاعاتی که از فایل‌­های CAD، لیزر و سی تی اسکن، شبیه‌سازها، سنسورها و دوربین­‌ها به دست می­‌آید را خواهیم داشت. مهندسین در این نرم­‌افزار می‌­توانند اطلاعات را به صورت بصری مشاهده کنند و خطاها و گلوگاه‌­ها را بیابند.

آقای گریچن همچنین افزود:

ما معتقدیم نمایش سه بعدی، شامل AR و VR، جزیی از فرآیند صنعتی کردن تولید افزودنی و ابزاری مانند AM Explore بخشی از راه­کارهای موجود در مسیر راه زیمنس خواهد بود.

نویسنده: بهنام نوری

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید